Врахування регіонального компоненту в системі національно-патріотичного виховання національного дошкільного навчального закладу №9 "Оленка"

Проблема оновлення напрямків та завдань національно-патріотичного виховання в нашому регіоні стоїть дуже гостро. Тому з огляду на ситуацію, що склалася, національно-патріотичне виховання виходить на перший план всієї дошкільної освіти області, визначає його пріоритетні напрямки та диктує курс оновлення. Отже, ми зараз спрямовуємо всі сили, щоб, так би мовити, «завоювати» душу кожної дитини, а через неї і кожної родини. У нас є багато проблем і регіональних особливостей в плані національно-патріотичного виховання дітей. По перше це білінгвізм. Не можна виховати українця іншою мовою. Але наші діти частіше чують та спілкуються не українською. Тому у нашому дошкільному закладі №9 "Оленка" створено україномовне середовище для малюків і можливості хоч невеличкої, але дійсно україномовної практики. Друга особливість - життя у прифронтовому місті. Наші діти щодня спостерігають за переміщенням військової техніки, бачать як живуть військові, стають свідками обговорення дорослими ситуації в зоні АТО. Тому наш дошкільний навчальний заклад активно формує повагу до наших захисників різноманітними, цікавими формами роботи з дітьми. Роботу з краєзнавства педагогічний колектив починав з 2007 року за авторською програмою «Люби та знай свій рідний край», яка була оновлена в 2012 році. Дітей з раннього віку знайомлять з рідною домівкою, рідними вулицями, з природою та багатствами рідного краю.

На даний час, працюючи за програмо, педагоги підсилюють увагу дітей на те, що кожна вулиця, будинок, місто в цілому це частинка України. Творчою групою дошкільного навчального закладу було розроблено перспективне планування, технологічна карта, серія конспектів занять від простого до складного, система свят та розваг, оновлено та розроблено дидактичні ігри народознавчого та краєзнавчого змісту, інформаційний посібник для вихователів. Також було створено комплект практичного посібника «Розвивайко» для дітей 5-6 років - на російській, українській та англійській мові («Подорож Розвивайко та Оленки містом Костянтинівка», «Развивайка и Алёнка в городе Константиновка» та «Rozvivayko and Olenka aretravelingalloverthe Konstantinovka»). Робота за посібником сприяє тому, що діти, граючись, розвиваються і набувають життєвої компетентності. Зміст практичного комплекту націлений на розвиток особистості. У доступній ігровій формі малюки знайомляться з основами природознавства, українознавства, математики, розвивають вміння логічно мислити. Запропоновані форми роботи розкривають триєдиний системний підхід: діти – батьки – педагоги. Цінність комплекту практичних посібників є в тому, що вони призначені як для педагогів, так і для практичних психологів, соціальних педагогів, батьків. Методичним кабінетом дошкільного закладу постійно оновлюються методичні заходи для педагогів з даної проблеми так як, світогляд педагога, його особистий приклад, погляди, судження, активна життєва позиція - найефективніші чинники виховання дітей дошкільного віку. В закладі ефективно впроваджуються сучасні інтерактивні форми роботи з педагогами: проблемні семінари, мозкова атака, педагогічні коучинги, брейкемпи, диспути та дискусії, педагогічні мозаїки, майстер-класи, ділові та рольові ігри, банки інноваційних ідей, тощо. Наш дошкільний навчальний заклад відокремлений від частини міста тому налагоджена ефективна робота з громадкістю району. (батьки, ОШ №4) Дані форми роботи сприяють єднанню мешканців району, (свята, розваги, батьківські збори та інше) розвитку світогляду дітей з національно-патріотичного напрямку. У Дошкільному навчальному закладі створена мережева взаємодія педагогів з іншими містами області, України за допомогою ІКТ технологій. Наш веб-сайт зайняв 2 місце у VI Всеукраїнському конкурсі на кращий веб-сайт навчального закладу серед дошкільних закладів країни. 5 квітня в Міністерстві освіти і науки України відбулося нагородження переможців. Результатом методичної роботи в дошкільному закладі №9 2015 р. є участь у обласній конференції «Реалії та перспективи національно-патріотичного виховання у вимірі сучасності» (програма та методичні рекомендації до неї «Люби та знай свій рідний край», «Подорож Розвивайко та Оленки містом Костянтинівка») 2016 р. Участь у регіональної научно-практичної конференції «Проектування індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагогів в умовах євроінтеграції». Публикация материала Ажгіхіной О.Ю. «Готовність педагогів до впровадження інформаційно-комунікаційних технологій як основи професійного розвитку в умовах євроінтеграції.» Оскільки кожній людині, починаючи з дитинства наймиліший свій край, тому в нашому дошкільному закладі №9 "Оленка" краєзнавство є одним із пріоритетних напрямків національно-патріотичне виховання. Діти знайомляться з Костянтинівкою та Донеччиною як з куточком, краплинкою великої та єдиної України.

Ваш IP: 54.92.160.119
Час: 2018-10-16 02:52:03