Краєзнавство Донеччини в контексті регіонального практичного посібника "Розвивайко"

Чи замислювалися ми коли-небудь над тим, яка сила закладена в тому, що оточує нас з дитинства? Чому, навіть виїхавши з рідного міста на довгі роки, людина згадує його з теплотою, з гордістю розповідає про красу і багатство рідного краю? В цьому відбивається глибока любов до всього, що з ранніх років увійшло в серце. Свою любов до рідного міста, знання того, чим славиться рідний край, яка його природа, дорослі передають дітям. Це дуже важливо для виховання патріотичних почуттів у дитини, розвитку духовних цінностей та екологічної культури дошкільників.

Роботу по ознайомленню дітей з рідним краєм педагогічний колектив ДНЗ №9 м.Костянтинівки починав  за авторською програмою «Люби та знай свій рідний край». Дітей з раннього віку знайомили з рідною домівкою, рідними вулицями, з природою  та багатствами рідного краю. Вчили  помічати красу природи, бачити й визначати найпростіші зв’язки між явищами природи, зберігати її і дбайливо до неї ставитися; вчили правилам поведінки в природі.

Працюючи в системі з даної проблеми педагогічним колективом дошкільного  навчального  закладу   було створено перспективне планування, розроблена технологічна карта, серія конспектів занять від простого до складного, серії свят та розваг, інформаційний посібник для вихователів з даної проблеми.

Протягом 2011-2015 року  активно впроваджувався методично практичний посібник «Розвивайко», який  в доступній ігровій формі знайомив наших дітей з колоритом рідного Донецького краю, з основами природознавства, українознавства, математики, вчив  вмінню узагальнювати та абстрактно мислити. Робота з посібником сприяла тому, що наші діти, граючись, розвивалися і набували життєвої компетентності.

У двох тисячі дванадцятому році на основі регіонального посібника «Розвивайко» ,  творча група дошкільного навчального закладу «Оленка» розробила свій комплект практичного посібника «Розвивайко» - авторськії альбоми для дітей 5-6 років «Подорож Розвивайко та Оленки містом Костянтинівка»., «Развивайка и Алёнка в городе Константиновка» та «Rozvivayko and Olenka are traveling all over the Konstantinovka».

Його зміст  націлений на формування краєзнавчої  культури у дітей старшого дошкільного віку. Подорожуючи на сторінках альбому містом Костянтинівка, малюк відвідає дивовижні місця, які є красою і гордістю рідного міста. Запропоновані за альбомом форми роботи розкривають триєдиний системний підхід: діти – батьки – педагоги.

Ваш IP: 54.198.96.198
Час: 2018-08-16 09:00:53