joomla

Краєзнавство Донеччини в контексті регіонального практичного посібника "Розвивайко"

Рейтинг користувача:  / 1
ГіршийКращий 
 

Чи замислювалися ми коли-небудь над тим, яка сила закладена в тому, що оточує нас з дитинства? Чому, навіть виїхавши з рідного міста на довгі роки, людина згадує його з теплотою, з гордістю розповідає про красу і багатство рідного краю? В цьому відбивається глибока любов до всього, що з ранніх років увійшло в серце. Свою любов до рідного міста, знання того, чим славиться рідний край, яка його природа, дорослі передають дітям. Це дуже важливо для виховання патріотичних почуттів у дитини, розвитку духовних цінностей та екологічної культури дошкільників.

Роботу по ознайомленню дітей з рідним краєм педагогічний колектив ДНЗ №9 м.Костянтинівки починав  за авторською програмою «Люби та знай свій рідний край». Дітей з раннього віку знайомили з рідною домівкою, рідними вулицями, з природою  та багатствами рідного краю. Вчили  помічати красу природи, бачити й визначати найпростіші зв’язки між явищами природи, зберігати її і дбайливо до неї ставитися; вчили правилам поведінки в природі.

   Працюючи в системі з даної проблеми педагогічним колективом дошкільного  навчального  закладу   було створено перспективне планування, розроблена технологічна карта, серія конспектів занять від простого до складного, серії свят та розваг, інформаційний посібник для вихователів з даної проблеми.

Протягом 2011-2015 року  активно впроваджувався методично практичний посібник «Розвивайко», який  в доступній ігровій формі знайомив наших дітей з колоритом рідного Донецького краю, з основами природознавства, українознавства, математики, вчив  вмінню узагальнювати та абстрактно мислити. Робота з посібником сприяла тому, що наші діти, граючись, розвивалися і набували життєвої компетентності.

У двох тисячі дванадцятому році на основі регіонального посібника «Розвивайко» ,  творча група дошкільного навчального закладу «Оленка» розробила свій комплект практичного посібника «Розвивайко» - авторськії альбоми для дітей 5-6 років «Подорож Розвивайко та Оленки містом Костянтинівка»., «Развивайка и Алёнка в городе Константиновка» та «Rozvivayko and Olenka are traveling all over the Konstantinovka».

Його зміст  націлений на формування краєзнавчої  культури у дітей старшого дошкільного віку. Подорожуючи на сторінках альбому містом Костянтинівка, малюк відвідає дивовижні місця, які є красою і гордістю рідного міста. Запропоновані за альбомом форми роботи розкривають триєдиний системний підхід: діти – батьки – педагоги.

 

 

 

Форма входу

Пошук по сайту

Зараз на сайті

На сайті 76 гостей та відсутні користувачі

Лічильник відвідувачів

873783
Сьогодні
Вчора
За тижд.
Мин. тижд.
За місяць
Мин. місяць
Всі
96
340
856
870489
5340
12226
873783

Ваш IP: 54.92.160.119
Час: 2018-10-16 02:51:24
Счетчик joomla