Пам'ятка Дитина-Батькам

Не балуйте мене, Ви мене цим псуєте. Я дуже добре знаю, що не обов'язково давати мені все, чого я жадаю. Я просто випробовую Вас.

Не бійтеся бути твердими зі мною. Я віддаю перевагу саме такому підходу. Це дозволяє мені визначити своє місце.

Не покладайтеся на силу у стосунках зі мною. Це привчить мене до того, що рахуватися потрібно тільки з силою. Я відгукнуся з більшою готовністю на ваші ініціативи.

Не будьте непослідовними. Це збиває мене з пантелику і змушує наполегливіше намагатися у всіх випадках залишити останнє слово за собою.

Не давайте обіцянок, які ви не можете виконати, це похитне мою віру у вас.

Не піддавайтеся на мої провокації, коли я кажу або роблю щось тільки для того, щоб просто засмутити вас. Інакше я спробую досягти ще більших «перемог».

Не турбуйтеся надто сильно, коли я кажу: «Я ненавиджу вас». Я просто хочу, щоб ви пошкодували про те, що зробили мені боляче.

Не змушуйте мене відчувати себе молодшим, ніж я є насправді. Я відіграюся на вас за це, ставши «плаксою» і «скиглієм».

Не робіть для мене і за мене того, що я в змозі зробити для себе сам. Я можу продовжувати використовувати вас як прислугу.

Не дозволяйте моїм «поганим звичкам» залучати до мене надмірну частку вашої уваги. Це тільки надихає мене на продовження їх.

Не поправляйте мене у присутності сторонніх людей. Я зверну набагато більше уваги на ваше зауваження, якщо ви скажете мені все спокійно віч на віч.

Не намагайтеся обговорювати мою поведінку в самий розпал конфлікту. За деякими об'єктивними причинами мій слух притупляється в цей час, а моє бажання співпрацювати з вами стає набагато меншим. Буде нормально, якщо ви зробите певні кроки, але давайте поговоримо про це трохи пізніше.

Не намагайтеся читати мені повчання і нотації. Ви будете здивовані, дізнавшись, як чудово я знаю, що таке добре і що таке погано.

Не змушуйте мене відчувати, що мої провини смертний гріх. Я повинен навчитися робити помилки, не відчуваючи, що я ні на що не придатний.

Не чіпляйтеся до мене і не бурчіть на мене. Якщо ви будете це робити, я буду змушений захищатися, прикидаючись глухим.

Не вимагайте від мене пояснень, навіщо я це зробив. Я іноді і сам не знаю, чому роблю так, а не інакше.

Не піддавайте надто великому випробуванню мою чесність. Будучи заляканим, я легко перетворююсь на брехуна.

Не забувайте, що я люблю експериментувати. Таким чином я пізнаю світ, тому, будь ласка, змиріться з цим.

Не захищайте мене від наслідків власних помилок. Я вчуся на власному досвіді.

Не звертайте занадто багато уваги на мої маленькі хвороби. Я можу навчитися отримувати задоволення від поганого самопочуття, якщо це привертає до мене дуже велику увагу.

Не намагайтеся втікти від мене, коли я ставлю відверті запитання. Якщо ви не будете на них відповідати, ви побачите, що я перестану задавати вам питання взагалі і стану шукати інформацію десь на стороні.

Не відповідайте на дурні й безглузді запитання. Якщо ви будете це робити, то ви незабаром виявите, що я просто хочу, щоб ви постійно мною займалися.

Ніколи навіть не натякайте, що ви досконалі та непомильні. Це дасть мені відчуття марності спроб зрівнятися з вами.

Не турбуйтеся, що ми проводимо разом занадто мало часу. Значення має те, як ми його проводимо.

Нехай мої страхи та побоювання не викликають у вас занепокоєння. Інакше я буду боятися ще більше. Покажіть мені, що таке мужність.

Не забувайте, що я не можу успішно розвиватися без розуміння і підбадьорення, але похвала, коли вона чесно заслужена, іноді все ж забувається. А наганяй, здається, ніколи.

Ставтеся до мене також, як ви ставитеся до своїх друзів. Тоді я теж стану вашим другом. Запам'ятайте, що я вчуся, більше наслідуючи приклади, а не піддаючись критиці.

І крім того, я вас так сильно люблю, що будь ласка, дайте відповідайте мені любов'ю...

Ваш IP: 54.92.160.119
Час: 2018-10-16 02:51:09