Рекомендації батькам майбутніх першокласників

Поважайте дитину як особистість!
• Зберігайте доброзичливу емоційну атмосферу в сім'ї.
• Розвивайте і підтримуйте інтерес дитини до навчання.
• Переконуйтедитину у необхідності дотримання правил підтримання здоров'я, розвитку необхідних для цього навичок.
• Заохочуйте в успіхах, не акцентуйте увагу на невдачах у навчанні.
• Не вимагайте за будь-яку ціну лише високих результатів та оцінок.
• Пояснюйте, як важко отримувати нові знання і розвивати свої здіб¬ності.
• Не сваріть і не карайте дитину обмеженням її русальної активності (не забороняйте гуляти разом із іншими дітьми на свіжому повітрі).
• Суворо дотримуйтеся розпорядку дня.

• Переносьте на суботу перегляд телевізійних передач, комп'ютерні ігри (з метою обмеження часу перебування в статичній позі).
• Здійснюйте у вихідні сімейні прогулянки на свіжому повітрі, виїзди на природу, по можливості, організовуйте відвідування басейну.
• Під час виконання домашніх завдань (не більше, ніж 90 хвилин) проводьте фізкультхвилинки, стежте за поставою дитини.

• Для мобілізації дитини нагадуйте правило тих, хто встигає:

• Двічі на тиждень виконуйте з дитиною комплекс вправ для зміцнення м'язів спини, плечового поясу і живота (з метою збереження і правильної постави).
• Разом із дитиною якомога частіше робіть «пальчикову» гімнастику, використовуючи пісеньки для покращення вентиляції легенів і підтримання доброго настрою.
• Проводьте релаксаційну гімнастику з використанням аудіо записів звуків природи (лежачи на спині у розслабленому стані із заплющиними очима, впродовж 10 хвилин).
• Стежте за тим, щоб після школи дитина гуляла на свіжому повітрі 30-60 хвилин.

• Забезпечте те, щоб дитина лягала спати не пізніше, ніж о 21.00.
• За 10 хвилин до того, як дитина ляже спати , провітріть кімнату.
• Перед сном запропонуйте дитині скупатися у воді комфортної температури, при цьому стежте за тим, щоб вона заплющила очі і полежала нерухомо.
• Щоб зняти збудження перед сном, можна застосувати аромапроцедури (наприклад, використати аромалампу з маслом лаванди — 2—3 краплі).
• Посидьте на ліжку поряд із дитиною; м'яко, поволі проведіть до¬лонею вздовж спини, по хребту, поцілуйте, скажіть, щ завтра усе буде добре, все в неї вийде, що вона розумна і добра.
• Стежте за тим, щоб пробудження дитини не було не раптовим (вона повинна полежати в ліжку не менше, ніж 10 хвилин, перш, ніж вставати; ставити будильник у голові дитячого ліжка заборонено).
• Проводьте з дитиною водні гігієнічні процедури, а після провітрювання кімнати — ранкову гімнастику.
• Перед сніданком дайте дитині випити склянку фруктового або овочевого соку.
• Використовуйте для приготування страв продукти, що багаті на мінерали і мікроелементи, білки, легкі вуглеводи, вітаміни.
• У період ризику захворювання на ГРЗ давайте у вигляді приправ до супів часник і зелену цибулю.
• Забезпечте дитину одягом із натуральних матеріалів для того, щоб вона сприяла повноцінному диханню шкіри і правильному теплообміну.
• Переконайте дитину у необхідності зняти після фізкультури спортивну майку та надіти суху змінну.
• Попередьте дитину, що одразу після фізкультури неможна пити холодну воду (якщо дуже хочеться пити, то краще взяти в їдальні теплий солодкий чай з лимоном або скористатися «водним запасом», що принесений у пляшці з дома).

Вибачте, додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Ваш IP: 54.92.160.119
Час: 2018-10-16 02:49:09