joomla

Сторінка логопеда

Рейтинг користувача:  / 0

 

 

  Отченашенко Оксана Володимирівна      

     Вчитель-логопед днз

Має вищу освіту. Спеціаліст. Спеціальність: дефектологія. В закладі працює з 2012 року.

   Пропозиції та побажання: e-mail: lЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Порушення вимови звука «р».

Рейтинг користувача:  / 1

Порушення вимови звука «р» – одна з найпоширеніших вад. Спотворена вимова виникає внаслідок неправильного положення язика: кінчик опущений до нижніх зубів, а задня частина спинки язика піднімається вгору і утворює щілину з м’яким піднебінням, через яку проходить повітря. Вироблення правильної вимови полягає у формуванні правильної артикуляції звука та введенні його в повсякденне мовлення. Постановка звука потребує певної підготовки органів артикуляції дитини до відтворення положень і рухів язика.

Детальніше: Порушення вимови звука «р».

Моторика і мова

Рейтинг користувача:  / 0

Що це таке, дрібна моторика? Так називається злагоджена й уміла робота наших  пальців.   Вона  тому  і  називається дрібною,  що  пальці  змушені виконувати складні та тонкі рухи.

     Ще в ІІ столітті до нашої ери в Китаї було відомо про вплив дій руками на розвиток головного мозку людини. Древні  китайці стверджували, що вправи за участю рук і пальців гармонізують тіло та розум, позитивно впливають на діяльність мозку. На кистях рук розташовано безліч рефлекторних точок, від яких ідуть імпульси в центральну нервову систему. Масажуючи певні точки, можна впливати на внутрішні органи, які з цими точками пов”язані. Так, масаж великого пальця підвищує активність головного мозку. Вказівний палець пов”язаний зі шлунком, середній – із кишечником. Масаж безіменно- го  пальця позитивно позначається на роботі печінки та нирок, а мізинця – на роботі серця.

Детальніше: Моторика і мова

Звукова культура мовлення дошкіллят

Рейтинг користувача:  / 1

Мова дітей дошкільного віку характерна неправильною вимовою звуків: «Кіска зловила миску» (кішка зловила мишку), «лямпочка», «тамвай» (лампочка, трамвай), «суба» (шуба). Це закономірне явище. Більшість дітей не може самостійно опанувати правильну вимову звуків, потребує допомоги дорослих. Але не всі батьки приділяють цьому серйозну увагу. Декому з них навіть подобається спотворена вимова звуків, і вони намагаються розмовляти з дитиною «по-дитячому», повторюючи  її помилки.

Детальніше: Звукова культура мовлення дошкіллят

Поради з розвитку мови

Рейтинг користувача:  / 1

У світі звуків

     Наше мовлення складається із звуків. Правильно вимовляти звуки рідної мови дитина має навчитися до школи. важливим завданням мовленнєвого розвитку дітей є виховання звукової культури мовлення. Поняття звукової культури мовлення досить складне і широке, воно місить цілий ряд важливих компонентів : чітку артикуляцію звуків рідної мови, фонетичну і орфоепічну правильність мовлення, правильне мовленнєве дихання, силу голосу, темп і тембр мовлення, інтонаційні засоби виразності (наголос, логічні паузи, ритм), фонематичний слух.

Детальніше: Поради з розвитку мови

Мова ваших дітей

Рейтинг користувача:  / 1

Важливу роль у формуванні особистості дитини, зокрема у розвитку її   мовлення , належить сім’ї. Адже перші слова, перші речення маля вимовляє в колі близьких людей – батька, матері, бабусі, дідуся. Якщо ми любимо свою дитину, бажаємо їй добра та світлої долі, невже байдуже поставимося до труднощів, які згодом спричинюють вади мовлення!

Детальніше: Мова ваших дітей

Форма входу

Пошук по сайту

Зараз на сайті

На сайті 52 гостей та відсутні користувачі

Лічильник відвідувачів

866270
Сьогодні
Вчора
За тижд.
Мин. тижд.
За місяць
Мин. місяць
Всі
56
320
963
862314
10053
18075
866270

Ваш IP: 54.196.13.210
Час: 2018-09-25 02:16:26
Счетчик joomla