Пам’ятка для батьків щодо профілактики гострих респіраторних захворювань

Розпорядок дня

Дотримання правильного розпорядку дня допоможе підвищити стійкість організму до застуди та грипу.

Важливим є дотримання санітарно – гігієнічних вимог   (чистота, свіже повітря , правильно підібраний одяг дітей у дома , на вулиці ,  заняттях відповідно до погодних умов) .Обов’язковими є проведення ранкової гімнастики , гігієнічних процедур , занять з фізкультури .

Збалансоване  харчування

Важливим чинником в оздоровленні дітей є оптимально збалансоване харчування. Повноцінний раціон має містити достатню кулькість всіх необхідних для організму поживних речовин.   Так , надмірне вживання білкових продуктів може  стати причиною ексудативного діатезу , а нестача білка спричиняє погіршення стану імунітету. Зловживання їжею з надмірною кількістю вуглеводів і жирів порушує обмін речовин,  сприяє появі зайвої ваги , ослаблює імунітет.

Процедури загартування

Загартування як один з основних засобів профілактики  ГРЗ  забезпечує стійкість організму до впливу фізичних чинників навколишнього середовища – коливань температури , зміні атмосферного тиску тощо. Дозоване використання процедур загартування допомагає  активувати захисні механізми організму. Найпоширенішими природніми  засобами загартування є свіже повітря й вода.

Загартування повітрям

Дієвими засобами загартування повітрям є перебування дітей на свіжому повітрі ( не менше 3,5 години )  та повітряні ванни . Прохолодне повітря подразнює нервові закінчення шкіри і слизових оболонок верхніх дихальних шляхів , стимулюючи підвищення порогу їх чутливості  та тренування механізмів терморегуляції . У холодну пору  року прогулянки можна поєднувати з рухливими іграми та гімнастичними вправами на свіжому повітрі.

Загартування повітряними ваннами необхідно проводити у приміщенні , завчасно понизивши температуру повітря у ньому до 18 – 20 градусів .        Перша повітряна ванна має тривати від 3 до 5 хвилин. Час кожної наступної процедури необхідно збільшувати на 3 – 5 хвилин. Повітряні ванни можна поєднувати з гігієнічною гімнастикою після сну ,  дихальними вправами , рухливими іграми ,  ходінням босоніж по підлозі або килимку , змоченому розчином морської солі протягом 10 хвилин.

Загартування водою

У профілактиці ГРЗ ефективним є загартування стоп , атже між охолодженням стоп та рефлекторною судинною реакцією слизової оболонки верхніх дихальних шляхів існує залежність. Завдяки рефлекторному звуженню судин  відбувається подразнення біологічно активних точок стоп ,  поліпшення обмінних процесів , укріплення імунної системи організму. Температуру води  необхідно поступово знижувати від 35 – 36 градусів до 18 – 20 градусів. Процедура має тривати 20 – 30 секунд .  Після загартування ноги дитини необхідно ретельно розтерти до легкого почервоніння .

Вживання фіточаїв

Ефективним методом профілактики захворювань органів дихання є вживання рослинних  чаїв. Таку профілактику доцільно проводити раз на день протягом місяця ,  особливо в осінньо – зимовий період , коли збільшується загроза застудних захворювань.

Вживати напої з лікарських рослин ( фіточаї ) рекомендовано за 20 хвилин до приймання їжі. Разом із трав’яними відварами можна вживати кисневі коктейлі , до складу яких можуть входити витяжки шипшини , малини , чорної смородини тощо .

Дієвим засобом профілактики ГРЗ є також полоскання горла  після сну настоями лікарських трав (ромашки , шавлії , календули , евкаліпту), часнику (очищує кров , убиває мікроби), розчином солі та йоду .

Дихальна гімнастика

За допомогою спеціальних вправ  діти навчаються правильно дихати через ніс, розвиваючи верхнє, середнє та нижнє дихання . Проводять дихальну гімнастику у другій половині дня .

Ваш IP: 54.198.96.198
Час: 2018-08-16 09:00:45