Рекомендації для батьків щодо догляду за ротовою порожниною та зубами в умовах сім’ї

Догляд за ротовою порожниною є одним із аспектів збереження здоров’я. І дбати про це варто з дитинства. Тому батькам дуже важливо правильно обирати засоби профілактики, вчасно пояснювати дітям, до чого може призвести недбання про здоров’я зубів, а також навчити їх правильно чистити зуби.

У дітей до семи років чищення зубів має певні особливості та вимагає допомоги з боку батьків. Тому дотримання наведенних нище рекомендацій допоможе батькам забезпечити правильний догляд за зубами дитини дошкільного віку.

• До появи зубів у дитини, протирати ясна м’якою, вологою серветкою.
  • У віці з 1,5 до 2 років дитину слід навчити полоскати порожнину рота водою після споживання їжі.
  • З 2 років дитину вчать чистити зуби зубною щіткою без пасти. Спочатку потрібно показати, як тримати зубну щітку, які рухи необхідно з нею проводити, і тримаючи дитину за руку виконувати ці рухи.
  • У віці 3-ох років дитина самостійно повинна чистити зуби.

Після закріплення навичок щоденного чищення зубів ( вранці і перед сном після прийому їжі), можна використовувати і зубну дитячу пасту, не більше розміру горошини. Пасти, які містять фтор не рекомендуються, так як діти в такому віці можуть проковтнути пасту, а вміст фторактивних елементів може викликати проблеми з травленням.

• З чотирьох років можна використовувати пасти, що містять фтор, так як він зменшує ризик виникнення карієсу.
  • Вибір зубних щіток проводити відповідно до віку дитини. Вони мають відповідний розмір і м’які щетини. Аби заохотити дітей чистити зуби, батьки можуть купити щітки із зображеннями улюблених дитячих героїв.
  • Чистити зуби слід не менше 3хв. Передні зуби чистять вертикальними рухами від ясен. З середини – з боку язика та піднебіння-«вимітаючими» рухами вгору для нижніх зубів, і вниз для верхніх зубів. Жувальну поверхню зубів чистять горизонтальними рухами вперед-назад. За щічками- круговими рухами по зімкнутих зубах. Кожний етап від 5 до 10 рухів. Насамкінець чистять язик. Для цього потрібно подбати про зубну щітку зі шкребком для чищення язика на кінці ручки. Зубну щітку слід змінювати кожні 3 місяці.
  • Гігієна порожнини рота є ефективною лише в разі регулярного чищення зубів, правильного вибору щіток, достатньої кількості рухів і часу.
  • Важливим способом профілактики захворювань зубів та ротової порожнини є огляд у стоматолога не рідше два рази на рік.
  • Як і для організму так і для зубів та ясен потрібні вітаміни. Тому батьки повинні звернути увагу на раціон дитини. Корисно їсти сирі овочі, фрукти, нежирне м’ясо, рибу, кисломолочний сир, молоко.

Від дотримання цих правил залежить те, якими будуть постійні зуби вашої дитини.

Ваш IP: 54.198.96.198
Час: 2018-08-16 09:00:16