Увага !!! Поліомієліт

Поліомієліт – це захворювання, яке викликається одноіменним вірусом. Це вірус має властивість вражати центральну нервову систему людини. Джерелом інфекції є хвора людина, або здоровий носій віруса поліомієліту. Передаватись вірус може через брудні руки, їжу, воду, предмети побуту. Вірус поліомієліту може жити в певному середовищі (воді, молоці, випорожненнях) до чотирьох місяців.

Як правило поліомієліт вражає організм в дитячому дошкільному віці, але бувають випадки, що і дорослий організм піддається цьому захворюванню.

Симптоми поліомієліту:

Біль у горлі, нежить, кашель. Все це може супроводжуватись нудотою, блювотою, проносом, підвищенням температури до високих міток. Одним із основних симптомів даного захворювання являється параліч м’язів, а параліч м’язів дихальної системи – приводить до смерті. Хвороба не виліковна. Діти, які перенесли дане захворювання на все життя залишаються інвалідами.

Єдиний спосіб запобігти даному захворюванню, є вакцинація. Хвороба не має можливості поширюватись коли кількість вакцинованих дітей становить більше 35%. Нажаль на сьогоднішній день в Україні вакциновано 14,1% дітей. Цьому сприяли різні чинники: перебої з надходженням вакцини і відмови батьків від щеплення.

Все це призвело до того, що в Закарпатській області зареєстровано два випадки захворювання, це діти: 4 роки і 10 місяців. Циркуляція такого вірусу, що може швидко поширюватись, ставить під загрозу всіх не щеплених дітей. В зв’язку з чим в Україні прийнято рішення про масову  імунізацію дітей проти поліомієліту не залежно від того, були вони  щеплені раніше чи ні. Тому всі батьки з розумінням повинні поставитись до даної проблеми, адже йдеться про здоров’я власних дітей. Спалах того чи іншого інфекційного захворювання відбувається з певною циклічністю в залежності від кількості привитих дітей. І тільки своєчасне проведення вакцинації дає змогу запобігти небезпечним захворюванням, таким як: туберкульоз, гепатит В, гемофільна інфекція, правець, поліомієліт, кір, краснуха, епідемічний  паратит, кашлюк, дифтерії, які є обов’язковими в Україні.

Ваш IP: 54.92.160.119
Час: 2018-10-16 02:49:23